Zdraví z aloe vera

aloe vera - zdraví z přírody

Aloe Vera

 

Legendární rostlina aloe vera

 

Aloe vera je rostlinou, jejíž tisíciletá historie je tak fascinující a zajímavá jako nejpopulárnější historický román. Její divoká krása a terapeutické vlastnosti jí přisoudily punc legendárnosti. Je skutečně jedním z nejúžasnějších darů přírody...

 

Botanicky patří do čeledi liliovitých, někteří lidé si ji rádi pletou s kaktusem. Daří se jí v subtropických a tropických oblastech. Zajímavostí je, že pro své léčivé vlastnosti je známá na všech pěti kontinentech světa. Evropané ji donedávna používali pouze jako laxativum (projímadlo) v podobě prášku. Tyto vlastnosti jsou však soustředěny hlavně ve slupce listu aloe a tenké vrstvě vláken pod ní. Pro naši potřebu vnitřního a vnějšího užívání se zpracovává pouze čerstvý Aloe vera gel, který se nachází uvnitř listu. Listy aloe se sklízí ručně až po nejméně 4 letech pěstování, kdy dosahuje výšky až 1 m a šířka listu až 15 cm. V přírodě se vyskytuje asi ca. 200 druhů aloe vera, ale ta pravá aloe vera je aloe barbadensis Miller (aloe vera), z které se vyrábí aloe vera gel a taktéž i ostatní produkty.

 

I když jsou pozoruhodné vlastnosti gelu z Aloe vera stále předmětem zkoumání různých vědeckých pracovišť na celém světě, existuje již mnoho důkazů, že tento gel skutečně velice úspěšně a rychle hojí každodenní domácí poranění jako jsou popáleniny, říznutí, poštípání hmyzem, zažívací a střevní potíže, alergie a exémy, ale že se též aloe vera používá i při onkologických onemocněních a na podporu HIV nemocných, aby zmírnila tuto nemoc a jak je dokázáno v některých vědeckých studiích, je vidět, že tato rostlina je univerzální a že se hodí na jakékoliv neduhy. Gel konzumovaný jako nápoj je stimulující a posilující. Ženy (i muži) používají aloe v omlazovacích krémech, pleťových maskách, šamponech a jiných kosmetických přípravcích. Je vynikajícím prostředkem první pomoci.

 

Gel z Aloe vera obsahuje více než 200 významných složek, které jsou zkombinovány přírodou k dokonalé harmonii tak, že účinky přítomných komponentů jsou zřejmě vlivem této harmonie umocňovány. Když byly prováděny pokusy oddělit některé složky gelu z Aloe vera, samostatně ztrácely svoji unikátní potenci. Gel z Aloe vera je dále charakteristický svojí kompatibilností. Dokáže násobit účinky dalších komponentů, které jsou k ní přidány. Jako příklad uvádím (po vzoru autorky vynikající knihy o Aloe vera, paní Elžbiety Olejnik) kopřivu. Užíváte-li ji společně s aloe, získáte účinek superkopřivy.

Složení a vlastnosti aloe vera gelu

 

Farmakologické vlastnosti stabilizovaného gelu z Aloe vera

 
aloe vera - legendární a léčivá rostlina po tisíciletí