Zdraví z aloe vera

aloe vera - zdraví z přírody

Aloe Vera

Složení a vlastnosti aloe vera gelu

Složení a vlastnosti aloe vera gelu

 

Složení a vlastnosti aloe vera gelu

 

Čistý přírodní gel z listů rostliny aloe vera (aloe barbadensis Miller) obsahuje více než 75 známých složek, které můžeme rozdělit do následujících skupin:

 

Vitaminy: Aloe vera charakterizuje obrovský rozsah vitaminových řad, avšak nejdůležitější z nich jsou antioxidační vitaminy C a E, stejně tak jako betakaroten (provitamin A). Gel představuje rovněž jeden z mála rostlinných zdrojů vitaminu B12 potřebného pro vegetariány a vegany.


Minerály: Do této skupiny patří hořčík, mangan, zinek, měď, chrom, vápník, sodík a draslík.


Aminokyseliny: Lidské tělo potřebuje 22 aminokyselin - stavebních prvků proteinů a gel z Aloe vera poskytuje 18 z nich. Co je však ještě důležitější, zajišťuje nám všech osm esenciálních aminokyselin, které si tělo samo nedokáže vytvořit a které musí být dodávány ve formě potravy.


Cukry: Sem patří důležité mukopolysacharidy, příznivě ovlivňující imunitní systém.


Enzymy: Lipázy a proteázy, které pomáhají rozkládat potravu a podporují trávení.


Mastné kyseliny: Tři hlavní typy mastných kyselin působící jako silně protizánětlivá činidla.


Lignin: Tato dřevitá substance dodává aloe vera schopnost proniknout hluboko do pokožky.


Saponiny: Mýdlovité substance se silným účinkem proti bakteriím, virům, plísním a infekcím vyvolaným kvasinkami jako jsou například kandidóza nebo afty.


Antrachinony: Nejdůležitější z nich jsou aloin a emodin, ale všechny dohromady pracují jako účinné látky na tišení bolesti a jsou známé i svými antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Ve své čisté formě působí jako velmi silné projímadlo

 

 

 
aloe vera - legendární a léčivá rostlina po tisíciletí